ROZKRĘĆ SIĘ NA WIOSNĘ!

Utworzono dnia 25.03.2024

21 marca to początek wiosny- pory roku, która pozwala na odkrywanie nowych pokładów nadziei i pobudzanie zmysłów do działania.

W tym dniu uczniowie klasy VIII a poprzez zabawę i rozrywkę poznali nowe słowa z języka łacińskiego, realizując priorytety polityki oświatowej.

Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, tworzyli asocjacje myślowe i poznawali etymologię słów związanych z pojęciem WIOSNA.

Wykorzystując współczesną technologię informacyjną,  poznawali łacińskie słowa , zapisywali je, tworząc plakaty ,,Rozkręć się na wiosnę!”.

Dzięki tej lekcji uczniowie wiedzą, skąd pochodzi słowo WAGARY  i co oznacza DZIEŃ WAGAROWICZA, znany niektórym… .

Utworzono dnia 25.03.2024, 19:34