Informacja o Zespole Szkół w Kłoczewie

Powołując się na zapiski kronikarskie stwierdzamy, że szkoła jako placówka oświatowo - wychowawcza istniała w Kłoczewie od 1864 r. Zapewne były to ,,pierwsze kroki”, które jednak stały się podwalinami do jej rozwoju.

12 września 1926 roku oddano do użytku nowy drewniany budynek. Mieściły się   w nim dwie sale lekcyjne, kancelaria i pomieszczenie gospodarcze.

Ciągle rosnąca liczba uczniów wpłynęła na podjęcie decyzji o budowie nowej szkoły murowanej. Władze gminy i dyrekcja przystąpiły do realizacji przedsięwzięcia i dnia.

16 października 1938 roku dokonano poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę. Wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej  wstrzymały prace, jednak tuż po jej zakończeniu przystąpiono do realizacji projektu.

We wrześniu  1951 roku zostało oddanych do użytku 10 sal lekcyjnych. Drewniany budynek, po byłej szkole, został przeznaczony na mieszkania dla nauczycieli.

10 grudnia 1955 roku był dniem oddania do użytku całego nowego budynku. Do obecnej chwili trwa unowocześnianie pomieszczeń, prowadzone są remonty w celu zapewnienia dzieciom i młodzieży dogodnych warunków lokalowych i stworzenia właściwego miejsca pracy, zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Została wybudowana sala gimnastyczna, która stała się miejscem ćwiczeń wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

W 2002 roku ukończono rozbudowę szkoły w związku z reformą oświaty i utworzeniem gimnazjum; zainstalowano również nowoczesną technologię grzewczą. By młodzież dostrzegała to co piękne, by szła śladami wielkich ludzi, by realizowała uparcie swe zamierzenia, w 2005r.  nadano szkole imię Polskich Noblistów.

W roku 2011 oddano do użytku nowoczesną halę sportową, a dwa lata później kompleks boisk sportowych.

Obecnie w Zespole Szkół zatrudnionych jest 38 nauczycieli w tym: pedagog szkolny i bibliotekarz.

W skład Zespołu wchodzą:

I Oddziały Przedszkolne

II Szkoła Podstawowa

III Publiczne Gimnazjum

W roku szkolnym 2015/16 uczy się 455 dzieci w 22 oddziałach.