Pozorowana debata wyborcza

Utworzono dnia 16.04.2018
 6 kwietnia 2018 roku w Gminny m Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyła się pozorowana debata wyborcza. Składała się ona z trzech części.
W pierwszej części debaty przybliżona została historia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.
Podczas drugiej części cztery sztaby wyborcze zaprezentowały swoich kandydatów do Sejmu II Rzeczypospolitej.
Sztab pierwszy, w składzie Julia Cąkała i Anastazja Jędrnych zaprezentował życiorys i poglądy polityczne Ignacego Jana Paderewskiego.
Drugi sztab, w składzie Julia Sadurska i Ewelina Rodak przedstawił postać Wincentego Witosa.
Sztab trzeci - Martyna Babik i Zuzanna Przeworska opowiadał - o poglądach i zasługach Marii Moczydłowskiej.
Ostatni, czyli czwarty sztab, w składzie Aleksandra Barwicka i Dominika Wesołowska przybliżył postać Ignacego Daszyńskiego.
Podczas trzeciej części debaty przeprowadzony został quiz. Każda z czterech klas obserwujących  debatę  miała za zadanie wybrać trzyosobowy zespół, który odpowiadał na 7 pytań dotyczących kandydatów i okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Wygrała klasa 3 b   z gimnazjum.
Na koniec miał miejsce  sondaż wyborczy. Największą liczbę głosów otrzymał Wincenty Witos.
Gośćmi debaty byli nie tylko uczniowie ze Szkoły w Kłoczewie, ale również Wójt Gminy Kłoczew pan Zenon Stefanowski, sekretarz gminy pani Grażyna Pyl, dyrektorzy  tutejszej  szkoły oraz nauczyciele.
Organizatorką debaty była pani Teresa Polak, a przedstawicielkami klubów poselskich uczennice Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie. Dziewczyny ubiegają się o mandat poselski do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby go zdobyć postanowiły zaprojektować i przeprowadzić kampanię wyborczą wybranego posła na sejm II Rzeczpospolitej. Opisana debata jest jednym z elementów ich zadania rekrutacyjnego.
Julia Cąkała i Anastazja Jędrych - klasa 7 a

Utworzono dnia 16.04.2018, 22:03