Chwała zwyciężonym!

Utworzono dnia 26.03.2024

GLORIA VICTIS!

Chwała zwyciężonym!

Uczniowie klasy VIII a w ramach zajęć z języka polskiego i zajęć pozalekcyjnych realizowali projekt związany z omawianiem lektury ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Głównym celem inicjatyw było poznawanie literatury polskiej o walorach patriotycznych, rozbudzanie uczuć miłości do kraju i uwrażliwianie na piękno duchowe młodych ludzi.

Ósmoklasiści poznali wydarzenia związane z II wojną światową oraz działalnością Szarych Szeregów. Wykonując  poszczególne zadania, przechodzili przez akcje małego sabotażu i dywersji.

Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczyli się wcielać w życie dwa ważne ideały: BRATERSTWO I SŁUŻBA.

Indywidualnie i grupowo uczniowie pracowali nad:

• Stworzeniem gier planszowych na motywach powieści
  • Opracowaniem plansz tematycznych
  • Spotkaniem przy pomniku GLORIA VICTIS w Kłoczewie- 26 marca w 81. rocznicę akcji pod Arsenałem

#laboratoriaprzyszlosci

Utworzono dnia 26.03.2024, 20:03