Utworzono dnia 20.03.2024

,,Bezpieczeństwo uczniów, profilaktyka agresji i przemocy, odpowiedzialność karna nieletnich” to temat spotkania, które miało miejsce 18 marca 2024r. w naszej szkole. Spotkanie prowadził oficer prasowy asp. Łukasz Filipek i asp. Kamil Majek.

Policjanci zwrócili uwagę uczniów na bezpieczeństwo w szkole i poza nią, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty z jakimi mogą spotkać się w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz procedury reagowania wobec sprawcy przemocy.

Pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych, niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza placówką.

Spotkanie zorganizowała pedagog Małgorzata Jasik

Utworzono dnia 20.03.2024, 21:02