81.rocznica AKCJI POD ARSENAŁEM

Utworzono dnia 26.03.2024

PATRIOTYCZNY OBOWIĄZEK - uczniowie klasy VIII a pamiętają o bohaterach II wojny światowej

26 MARCA 1943r. - 23 MARCA 2024r.

81.rocznica AKCJI POD ARSENAŁEM

Przygotowując się do tego wydarzenia, uczniowie z uwagą przeczytali fragment ,,Kamieni na szaniec”- akcja pod Arsenałem. Po raz kolejny poznali losy Alka, Rudego i Zośki- trzech przyjaciół, którzy potrafili w życie wcielić dwa ideały- BRATERSTWA I SŁUŻBY. Potrafili pięknie żyć i pięknie umierać za Ojczyznę. Oni stają się dziś autorytetami dla młodych ludzi, którzy w czasach pokoju mogą dbać o Ojczyznę.

Uczniowie udali się pod lokalny pomnik, by dalej toczyć dyskusję nad wartością Ojczyzny w życiu człowieka, nad współczesnym patriotyzmem i poszanowaniem dóbr kultury.

Jedna z uczennic odczytała ,,Testament mój” Juliusza Słowackiego, który był manifestem duchowych bohaterów czasu wojny.

Minutą ciszy i zapaleniem znicza  uczczono pamięć  Polaków poległych w obronie kraju.

Utworzono dnia 26.03.2024, 20:19