XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Utworzono dnia 03.10.2018

27 września głos w sejmie należał do młodych. Obyła się XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży z tematem przewodnim "Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej".

Nam, autorom  tego tekstu, przypadł zaszczyt reprezentowania naszej szkoły na tegorocznych obradach. Za pomoc i okazane wsparcie serdecznie dziękujemy Pani Teresie Polak.

Projekt "SDiM" jest akcją promującą parlamentaryzm wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy sesji są wyłaniani drogą konkursu - w tym roku polegał on na zaplanowaniu i przeprowadzeniu pozorowanej kampanii wyborczej posła do Sejmu Ustawodawczego lub Sejmu I kadencji. Wybraliśmy postać Ignacego Paderewskiego, ministra spraw zagranicznych, Przewodniczącego Rady Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej, niesamowitego pianistę a przede wszystkim wspaniałego Polaka. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć tą postać mieszkańcom naszej miejscowości. Udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży był dla nas cennym doświadczeniem. To niezwykłe być w miejscu, w którym podjęto tak wiele ważnych decyzji.

Julia Cąkała i Anastazja Jędrych - klasa VIIIa

Utworzono dnia 03.10.2018, 14:04