Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych do Dęblina

Utworzono dnia 19.11.2018

13 listopada 2018 roku uczniowie klas VI i VII a udali się na wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych do Dęblina.

Wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów dotyczącą historii powstania i najważniejszych etapów dziejów polskich skrzydeł, aż po czasy współczesne.

Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się liczne dokumenty i pamiątki archiwalne, umundurowanie lotnicze typowe dla danego okresu historycznego, a także plenerowa wystawa statków powietrznych, przeciwlotnicze zestawy rakietowe, artyleria przeciwlotnicza oraz sprzęt zabezpieczenia lotów. Niebywała gratką dla wycieczkowiczów było wejście na pokład do jedynego w Polsce śmigłowca Mi-4.

Uczniowie poznali także zawód pilota i inne zawody związane z nawigacją samolotów.

Agnieszka Pułtorak

Utworzono dnia 19.11.2018, 10:20