Wycieczka - Biskupin - Gniezno - Poznań

Utworzono dnia 17.08.2018

W dniach 06-07.06.2018r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce: ,,Szlak Piastowski".
            Pierwszego dnia zwiedzili polski
– rezerwat archeologiczny z zachowanymi konstrukcjami osiedla sprzed 2700 lat - Biskupin, a także Muzeum Początków Państwa w Gnieźnie
            Drugi dzień to ponownie wizyta w Gnieźnie – legendarnej - stolicy państwa Piastów, w której zobaczyli: Bazylikę Archikatedralną pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z XII-wiecznymi Drzwiami Gnieźnieńskimi - najwspanialsze dzieło sztuki romańskiej w Polsce, a także odbyli spacer po Starym Mieście.
Następnie uczestnicy wyprawy udali się do Poznania, gdzie oglądali najsłynniejsze obiekty stolicy Wielkopolski: Stary Rynek - a na nim ratusz i  słynne trykające się „Koziołki Poznańskie”, kościół farny, pręgierz. Udali się również na Ostrów Tumski - miejsce pochówku twórców polskiej państwowości Mieszko I i Bolesław Chrobry.

Organizatorem wycieczki była Agnieszka Pułtorak, a opiekunami: Jolanta Mróz, Paulina Płachciak i Marzenia Kieliszek.

Utworzono dnia 17.08.2018, 07:52

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.