Wojewódzkie Eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju BRD - Opole Lubelskie 2018 r.

Utworzono dnia 27.05.2018

XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie  w Ruchu  Drogowym – Szkół Podstawowych – eliminacje wojewódzkie - Opole Lubelskie 2018 r.

Dnia 24 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr. 1 w Opolu Lubelskim odbyły  się Wojewódzkie  Eliminacje XLI  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  dla szkół podstawowych. Do Turnieju przystąpiło 20 szkół z całego województwa (80 zawodników).
Powiat rycki reprezentowała  drużyna z Kłoczewa w składzie: Julia Cąkała z klasy VII a, Filipek Kinga z klasy VI b, Patryk Majsterek z klasy VII a i  Kacper Oleksiuk z klasy VII b.

Uczniowie mieli do wykonania zadania:
1.    Test z przepisów ruchu drogowego – 25 pytań

Najlepszy wynik z  naszej drużyny uzyskała - Julia Cąkała - 3 miejsce (23 na 25)
2.    Test tzw. „krzyżówki” – 10 pytań

Najlepszy wynik  z naszej drużyny uzyskali - Julia Cąkała, Patryk Majsterek, Kacper Oleksiuk  - 3 miejsce (8 na 10)
3.    Rowerowy  tor przeszkód

Najlepszy wynik  uzyskał - Kacper Oleksiuk - 7 miejsce (6  błędów)
4.    Udzielanie I pomocy przedmedycznej

Drużyna uzyskała 2 wynik (19 na 20)
5.    Jazda po miasteczku ruchu drogowego

Najlepszy wynik uzyskał - Patryk Majsterek - 1 miejsce (przejazd bezbłędny)

Biorąc udział w eliminacjach uczniowie zdobyli bogate doświadczenie.

Opiekun drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie - Marek Cąkała. Pierwsza Pomoc - Tomasz Łukasiak

Marek Cąkała

Utworzono dnia 27.05.2018, 18:27