VI edycja konkursu "Wiem co w lesie piszczy" - III miejsce

Utworzono dnia 19.06.2018

7 czerwca uczniowie naszej szkoły - Karolina Matera, Aleksandra Przeworska i Michał Piecek wzięli  udział w VI edycji  konkursu „Wiem co w lesie piszczy”, który był organizowany przez Nadleśnictwo Garwolin.

Konkurs polegał na rozpoznaniu i podaniu nazw gatunkowych organizmów na podstawie ilustracji lub żywych okazów. Na trasie Leśnej Ścieżki Przyrodniczo – Kulturowej  było 8 stanowisk tj. ptaki, ssaki, drzewa i krzewy, tropy i ślady, bezkręgowce,  gady i płazy, rośliny chronione i zielne oraz grzyby. Na każdym stanowisku uczniowie mieli do rozpoznania ok. 10 gatunków organizmów. Nasza drużyna zdobyła 68  punktów zajmując III miejsce na 22 startujące drużyny.. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i upominki. Orgaznizator konkursu zapewnił uczestnikom smaczny poczęstunek i dodatkowe atrakcje  tj. gry i zabawy terenowe, i ognisko.

Hanna Cąkała

Utworzono dnia 19.06.2018, 10:11

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.