St. valentine’s Day

Utworzono dnia 17.02.2020

14 lutego obchodzone jest święto zakochanych. Uczniowie klasy 6b uczestniczący w innowacji pedagogicznej Kulturowy Escape Room, brali udział w lekcji o tematyce  St. valentine’s Day. Rozwiązali szereg zadań, aby uwolnić amora, by mógł dalej łączyć w pary. Wszystkie zadania były do wykonania w języku angielskim. Dotyczyły słownictwa i kultury obchodzenia walentynek w krajach anglojęzycznych. Lekcja została przeprowadzona metodą stacji dydaktycznych, aktywizując uczniów do czynnego uczestnictwa. Pracowali w grupach przy stanowiskach przygotowanych przez nauczyciela. Pojawił się element zabawy, jak i rywalizacji.

Efekty pracy uczniów zostały przedstawione wszystkim grupom.

Na koniec zajęć odbyła się ich ewaluacja, uczniowie oceniali poziom lekcji, ile się w ten sposób nauczyli i wyrazili swoje zdanie o takim sposobie uczestnictwa w lekcji.

45 minutowa lekcja skończyła się w mgnieniu oka. Uczniowie zaangażowali się w pracę i nauczyli nowych słów oraz tradycji.

Materiały zakupione ze strony www.karinafrejlich.pl

Katarzyna Zalewska Kiliszek

Utworzono dnia 17.02.2020, 18:23