Sejm Dzieci i Młodzieży 2019

Utworzono dnia 01.04.2019

Dziewczęta z naszej szkoły ubiegają się o mandat poselski do  Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dnia 26 marca 2019 roku pod czujnym okiem P. Teresy Polak uczennice  przygotowały wystawę w GOK-u, którą mogli zobaczyć mieszkańcy i radni podczas Sesji Rady Gminy w Kłoczewie . Wystawa była stworzona w celu przybliżenia sylwetek posłów II RP i ich działalności w okresie II wojny światowej i okupacji.

W tegorocznej rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży wystartowało z naszej szkoły 5 zespołów. W ich skład wchodzą: Weronika Jendrych oraz Izabela Majek, które przedstawiły postać Maciej Rataja. Kinga Prządka i Emilia Woźniak - Kazimierza Pużaka. Emilia Mućka i Dominika Popiołek - Wincentego Witosa. Małgorzata Kania i Paulina Mąkowska - Stefana Starzyńskiego. Julia Mąkowska oraz Eliza Piwońska zaprezentowały postać Stefana Bryły. Wszyscy możemy uczyć się od tych postaci wielkiego patriotyzmu. Nasze zespoły przygotowały najważniejsze informacje o postaciach, które reprezentują. Sejm Dzieci i Młodzieży  to projekt przygotowywany od paru lat przez Kancelarię Sejmu. Jego głównym celem jest poszerzanie u młodzieży wiedzy na temat sejmu, a także motywowanie młodych ludzi do działania w tym kierunku. Główną nagrodą za uzyskanie wysokiego wyniku jest udział w posiedzeniu. Najlepszy zespół z województwa weźmie udział w posiedzeniu komisji. Wystawa to jedno z wielu zadań, jakie zostanie wykonane w ramach tego konkursu.

Weronika Jendrych i Izabela Majek - klasa 8 a

Utworzono dnia 01.04.2019, 20:47