Utworzono dnia 01.12.2017

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny Pluszowego Misia.

W grupie Ob celebrowanie tej uroczystości miało miejsce 24 listopada 2017r.

W ten szczególny dzień wszystkie dzieci przyniosły ze sobą swe ukochane, duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie przytulanki.  Głównym celem popularyzacji  tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś.

Oto niektóre zadania wykonane tego dnia:

• „Które urodziny obchodzi miś pluszowy?”- poznanie historii pluszowego misia
  • Dzieci dokonały prezentacji swoich misiów
  • Nauczyliśmy się  piosenki  "Przytul misia”
  • Wykonaliśmy  zdjęcia w fotobudce
  • Słuchaliśmy wiersza Cz. Janczarskiego pt. "Naprawiamy misia". Rozmawialiśmy na temat szanowania własnych zabawek.
  • Prowadziliśmy zabawy ruchowo – naśladowcze "Niedźwiadek", ,,Stary niedźwiedź mocno śpi….”
  • Oglądaliśmy bajkę o Misiu Uszatku
  • Wykonaliśmy pracę plastyczną
  • Rozwiązywaliśmy zagadki „Kto to jest” oraz zagadki Sowy Przemądrzałej- „Prawda czy fałsz”na podstawie krótkiej opowiastki „Z życia niedźwiedzi brunatnych”
  • ,,Misie ćwiczą”- połączyliśmy zabawy ruchowe  z ćwiczeniami gimnastycznymi.

Na koniec misie szczęśliwie powróciły do domów z dziećmi by znów móc towarzyszyć im w chwilach radości, ale i smutku. To one są powiernikami wszystkich tajemnic, przytulankami, pomagają zasypiać, są najlepszymi dziecięcymi przyjaciółmi.

Był to cudowny i niezapomniany, pełen wrażeń dzień.

Beata Maszkiewicz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.